Kovaná sekera Beavercraft Carving Axe AX3

Kód: BC_AX3
€141,80
Skladom

Kompaktná sekera so širokým ostrím, hmotnosť hlavy 590g, celková dĺžka 33,5 cm. Ručne kovaná z uhlíkovej ocele 65G tvrdosti 57 - 59 HRC. Všestranná sekera, zvláda sekanie, štiepanie menších polien aj precízne rezy pri rezbárstve. Sekera sa dodáva s koženým chráničom ostria a pútkom na opasok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sekera Beavercraft AX3 je všestranná sekera so širokým ostrím, zvláda sekanie, štiepanie menších polien, ale aj precízne rezy pri rezbárstve. S hmotnosťou hlavy 590 g a celkovou dĺžkou 33,5 cm sa stále jedná o kompaktnú sekeru, ktorá sa dobre prenáša, ale zároveň je dostatočne robustná aby zvládla silné údery.

Hlava sekery z ručne kovanej uhlíkovej ocele 65G tvrdosti 57 - 59 HRC má už od výroby veľmi ostrý konvexný výbrus a je pripravená na okamžité použitie. Široké ostrie dĺžky 11,8 cm umožňuje hlboké záseky do dreva, čo vám výrazne uľahčí prácu. Pravidelnou starostlivosťou, predídete korózii a predlžite životnosť sekery. Starostlivosť je jednoduchá, po použití stačí sekeru očistiť, z času na čas ošetriť hlavu sekery olejom -napríklad kaméliovým, ale môžete použiť aj iný rastlinný olej.

Rukoväť z pevného jaseňového dreva je ergonomicky tvarovaná a impregnovaná prírodným ľanovým olejom a voskom. Sekera sa dodáva s chráničom ostria a pútkom na opasok, vyrobené z pravej kože. Vďaka pútku môžete sekeru nosiť zavesenú na opasku.

Sekery Beaver Craft

Ukrajinský výrobca rezbárskych nástrojov a sekier BeaverCraft sa zameriava na výrobu kvalitného rezbárskeho náradia, ktoré je spoľahlivé a zároveň cenovo dostupné. Na výrobu rezbárskych nástrojov používa legovanú uhlíkovú oceľ 65G s tvrdosťou 57 - 59 HRC. Jedná sa o odolnú pružinovú oceľ, dobre sa brúsi a ľahko na nej dosiahnete vysokú ostrosť. Všetky nástroje BeaverCraft prechádzajú starostlivou kontrolou kvality, vďaka čomu vám vydržia slúžiť dlhé roky a môžete s nimi vytvoriť mnoho úžasných rezbárskych projektov.

Dodatočné parametre

Kategória: Malé sekerky do 1 kg
Celková dĺžka noža: 33,5 cm
Hmotnosť: 800 g
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: Kožené
Typ ocele:: 1066 (65G, 65Mn)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: