Sekera Kanetsune Seki Danro Burned SC Steel Core

Kód: KNTN-KB-157
€334,60
Skladom

Exkluzívna japonská sekera od Kanetsune Seki. Hlava sekery vyrobená metódou warikomi s jadrom z vysokouhlíkovej japonskej SC ocele. Rukoväť z dreva "Kantou-Kashi" - dubové drevo najvyššej kvality zo severného japonska. Kožené puzdro sekery s možnosťou zavesenia na opasok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Exkluzívna japonská sekera od tradičného výrobcu Kanetsune z mesta Seki. Sekera má univerzálny tvar a je vhodná ako na sekanie dreva, tak aj na štiepanie menších polien.

Hlava sekery je vyrobená skúsenými remeselníkmi starobylou japonsko metódou warikomi. Warikomi je starodávna japonská metóda, pri ktorej sa rozpálený kus železa alebo mäkkej ocele rozštiepi a vloží sa do neho menší kus tvrdej ocele. Následným kovaním sa ocele spoja do jedného kusu. Výsledkom je tvrdé rezné jadro, obklopené bokmi z mäkšej ocele. Vďaka tomu je hlava sekery extrémne ostrá a dobre brúsiteľná, ale zároveň sa zachováva húževnatosť a odolnosť voči nárazom. Jadro tejto sekery je z vysokouhlíkovej japonskej SC ocele.

Rukoväť z dreva "Kantou-Kashi" - dubové drevo najvyššej kvality z regiónu Kanto. Dub tu rastie pomaly v oblastiach s extrémnymi teplotnými rozdielmi, vďaka čomu je vhodný na rukoväte pretože má vysokú hustotu a je veľmi pevný. Opálením povrchu sa dosiahne ešte pevnejší povrch a dlhšia životnosť. Jedinečná textúra a pocit na dotyk je možný len s pravým dubom Kanto. Kožené puzdro sekery s možnosťou zavesenia na opasok.

Rozmery: dĺžka 36 cm a váha 690 g.

Výhody produktu:

✅hlava sekery vyrobená metódou warikomi,
✅rúčka z najkvalitnejšieho japonského dubového dreva,
✅všestranné využitie,
✅kožené puzdro,
✅vyrobené v Japonsku.

Dodatočné parametre

Kategória: Malé sekerky do 1 kg
Celková dĺžka noža: 36 cm
Dĺžka čepele: 8,5 cm
Hmotnosť: 690 g
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: Kožené
Typ ocele:: SC Steel

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: