Sekera Prandi Sport Axe 2400 g 3.058.TH

Kód: 3.058.24.TH
€428,40
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Sekera pre profi drevorubačov a účastníkov drevorubačských súťaží. Kovaná uhlíková oceľ, 80 cm porisko.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sekera Prandi Prandi Sport Axe je "vlajkovou loďou" talianskeho výrobcu. Táto sekera je určená pre účastníkov drevorubačských súťaží a profesionálnych drevorubačov. O jej kvalitách svedčí aj to, že ju používajú súťažiaci v celosvetovej drevorubačskej súťaži Stihl Timbersports. S týmto typom sekery sú súťažiaci schopní preťať poleno s priemerom 32 cm za neuveriteľných 15 sekúnd.

Hlava sekery je vyrobená z ručne kovanej uhlíkovej ocele C45. Vyznačuje sa špeciálnym tvarom s veľmi širokým ostrím. Zároveň je veľmi ostrá a upravená tak, aby ste ju mohli ručne dobrusovať bez straty jej vlastností. Hmotnosť hlavy sekery je 2400 g. Sekera je kovaná a vyrobená v Taliansku.

Porisko s dĺžkou 80 cm umožňuje švihnúť veľkou silou. V spojení s hmotnosťou, ostrím a tvarom sekery to prináša veľmi hlboký zásek do dreva. Porisko sekery je vyrobené z odolného dreva hickory(orechovec biely), ktoré je tvarované a napustené ľanovým olejom. Hickory je jednoznačne najvhodnejším drevom na rukoväť sekery. Je tvrdé, pevné a zároveň mimoriadne odolné voči nárazom.

Prandi sekery

Taliansky výrobca ručne kovaných sekier a nástrojov pre prácu s drevom. Prandi vyrába sekery viac ako 50 rokov tradičným a poctivým spôsobom. Všetky sekery sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele a výrobné procesy prebiehajú výhradne na území Talianska, či už ide o kovanie, tepelné spracovanie alebo ostrenie. Pre zachovanie maximálneho štandardu podlieha každá výrobná fáza detailnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015.

Dodatočné parametre

Kategória: Profesionálne drevorubačské sekery
Celková dĺžka noža: 80 cm
Hmotnosť: 2400 g
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: bez puzdra
Typ ocele:: 1045 (C45, XC45, 19083, S48C)
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: