Ručná pílka Silky Ultra Accel Taiko 240-10

Kód: 442-24
€56,10
Skladom

Japonská ručná pílka na drevo s primárnym využitím v stavebníctve a pri prácach okolo domu. Čepeľ Taiko má zakrivenú čepeľ smerom von, čo umožňuje precízne prerezávanie na plochom povrchu. Parametre tejto pílky sú dĺžka čepele 240 mm, hmotnosť 295 g a hustota zubov 10 zubov na 30 mm čepele. Výborný rezný výkon je dosiahnutý vďaka patentovanému spôsobu brúsenia zubov Mirai-Me. Píla je extrémne ostrá a zanecháva hladký rez. Rukoväť je vyrobená z gumy, ktorá pohlcuje vibrácie a zabezpečuje pohodlný úchop aj v chladnejšom počasí a za zvýšenej vlhkosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Japonská ručná pílka na drevo Silky Ultra Accel Taiko s primárnym využitím v stavebníctve a pri prácach okolo domu. Čepeľ Taiko má zakrivenú čepeľ smerom von, čo umožňuje precízne prerezávanie na plochom povrchu. Parametre tejto pílky sú dĺžka čepele 240 mm, hmotnosť 295 g a hustota zubov 10 zubov na 30 mm čepele. Výborný rezný výkon je dosiahnutý vďaka patentovanému spôsobu brúsenia zubov Mirai-Me. Píla je extrémne ostrá a zanecháva hladký rez. Rukoväť je vyrobená z gumy, ktorá pohlcuje vibrácie a zabezpečuje pohodlný úchop aj v chladnejšom počasí a za zvýšenej vlhkosti.

Názov tejto, modelovej rady Accel, je odvodený od slova akcelerácia ako odkaz na rýchlosť rezania s týmto nástrojom. S dĺžkou čepele 240 mm, ktorá sa dá jednoducho a bezpečne založiť do rukoväte je ideálnym pomocníkom ktorý nezaberá miesto. Čepeľ je vymeniteľná. Aretačný otvárací mechanizmus umožňuje rezanie v dvoch polohách, ktoré sú zabezpečené poistkou. Otvor na spodnej časti rukoväte umožňuje zavesenie nástroja.

Na túto pílu netreba veľmi tlačiť, stačí ju nechať robiť svoju prácu bez použitia veľkej sily. Usporiadanie zubov je schopné si nájsť samé materiál ktorý reže, ostrie zaberá pri pohybe k sebe čomu je dobré prispôsobiť využitie sily.

Hustota zubov

Medium: 10 zubov na 30 mm - Zlatá stredná cesta, toto rozloženie si poradí so suchým aj vlhkým drevom.

Čepele s rôznou hustotou zubov a tvarov sú meniteľné v rámci jedného produktového radu (napr. Pocketboy). Dĺžka čepele sa musí zhodovať.

Dĺžka čepele

Dĺžku čepele by ste mali vybrať podľa priemeru dreva ktoré budete píliť. Odporúča sa počúvať sedliacky rozum a držať sa pravidla kedy čepeľ ma byť raz tak dlhá ako priemer dreva. Pri hrúbke dreva 8 cm, potrebujeme čepeľ o dĺžke 16 cm.

Tvar čepele

Zahnutá čepeľ smerom von – takto zahnutá čepeľ umožňuje presné rezanie materiálu aj na plochom povrchu, pracovnej doske či stole.

Impulzné kalenie

Špičky zubov (rezná časť) sú laserom zahriaté na vysokú teplotu a zvyšok zubu si ponecháva svoju tvrdosť a zároveň aj flexibilitu. Takto upravené ostrie ma 3 krát dlhšiu životnosť. Neodporúča sa brúsiť a tieto zuby majú typickú čiernu farbu.

Zuby brúsené metódou Mirai-Me

Každý zub píly ma 4 rezné hrany ktoré zabezpečujú dokonale hladký povrch rezu. Pre lepšie odvádzanie pilín sú niektoré zuby zahnuté smerom von. Vďaka tejto patentovanej technológii je možné rezanie dreva v 3 rôznych smeroch: priečne rezanie (kolmo na vlákno), pozdĺžne rezanie (rovnobežné so smerom vlákna) a diagonálne.

Tí ktorí používajú produkty s touto technológiou v záhrade a na starostlivosť o stromy, sa tešia ľahkému zaceleniu rany. Stolári sa potešia hladkému rezu bez potreby ďalšieho brúsenia.

Starostlivosť

Pílu skladujte v suchom prostredí, ideálne v puzdre. Na udržiavanie čepele v prevádzkovom stave stačí po použití pretrieť trochou oleja - zabránite korózií.

Japonské píly Silky

Silky Saws je výrobca prémiových ručných píl s viac ako 100 ročnými skúsenosťami, ako dôkaz slúži niekoľko technologických patentov v tejto oblasti. Silky vyrába širokú škálu píl na špecializované použitie a aj preto je jednou z celosvetovo uznávaných značiek. Okrem skladacích ručných píl, Silky ponúka rôzne veľké a tvarované píly až po tie najväčšie teleskopické píly dĺžky niekoľkých metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ručné pílky
Celková dĺžka noža: 54 cm
Dĺžka čepele: 24 cm
Hmotnosť: 295 g
Materiál rukoväte: Plast
Puzdro: bez puzdra

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: