Skladacia píla Silky Katanaboy 650-4

Kód: 710-65
€306
Skladom

Veľká japonská ručná píla na drevo z uhlíkovej ocele SK4. Dĺžka čepele je 65 cm, celková dĺžka 145 cm. Rukoväť z gumového materiálu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Katanaboy 650-4 je ideálnym nástrojom pre náročné úlohy, ako je pílenie veľkých kusov dreva alebo stavba prístrešku pri kempovaní v lese. Je to plne funkčná, výkonná ťahacia píla, vybavená čepeľou v dĺžke 65 cm, ktorá s ľahkosťou prereže kmeň stromu. Čepeľ je vyrobená z uhlíkovej ocele SK4. Celková dĺžka píly je 145 cm v otvorenej forme. V tej uzavretej nástroj meria 80 cm. Budete prekvapení, koľko málo energie je potrebné vynaložiť na prerezanie veľkého polena s touto pílou.

Silná čepeľ je vybavená agresívnou konfiguráciou zubov a je extrémne odolná. Hustota zubov píly Katanaboy 650-4 sú 4 zuby na 3 cm. Zuby sú unikátne vybrúsené a dlho si udržujú ostrosť. Na túto pílu netreba veľmi tlačiť, stačí ju nechať robiť svoju prácu bez použitia veľkej sily. Usporiadanie zubov je schopné si nájsť samé materiál, ktorý reže, ostrie zaberá pri pohybe k sebe čomu je dobré prispôsobiť využitie sily.

S pomocou tlačidla môžete túto pílu rýchlo a jednoducho rozložiť a zložiť. Ergonomická gumová rukoväť absorbuje vibrácie. Keď používate Katanaboy s oboma rukami, uvoľníte ramená a zlepšíte výkon pílenia. Celková hmotnosť produktu je 1270 g. Katanaboy sa dodáva spolu s praktickou nylonovou taškou na rameno so zapínaním na suchý zips. Taška má extra vrecko na náhradnú čepeľ.

Hustota zubov

Large a extra-large: 4 až 8 zubov na 30 mm - Väčšie zuby pília agresívnejšie a rýchlejšie, táto konfigurácia je vyvinutá na pílenie čerstvého dreva ktoré obsahuje viac vlhkosti. Extra-large zuby sú ideálne na výrub stromov alebo pílenie hrubších kusov dreva. Pílenie suchého dreva s Extra-large konfiguráciou bude spôsobovať vibrácie v rukoväti a sťažené uchopenie materiálu pre zuby.

Čepele s rôznou hustotou zubov a tvarov sú meniteľné v rámci jedného produktového radu (napr. Pocketboy). Dĺžka čepele sa musí zhodovať.

Dĺžka čepele

Dĺžku čepele by ste mali vybrať podľa priemeru dreva ktoré budete píliť. Odporúča sa počúvať sedliacky rozum a držať sa pravidla kedy čepeľ ma byť raz tak dlhá ako priemer dreva. Pri hrúbke dreva 8 cm, potrebujeme čepeľ o dĺžke 16 cm.

Tvar čepele

Rovná čepeľ - rez s rovnou čepeľou je precíznejší ako pri zahnutej čepeli. Vhodný výber pre činnosti ktoré vyžadujú precízny rez.

Impulzné kalenie

Špičky zubov (rezná časť) sú laserom zahriaté na vysokú teplotu a zvyšok zubu si ponecháva svoju tvrdosť a zároveň aj flexibilitu. Takto upravené ostrie ma 3 krát dlhšiu životnosť. Neodporúča sa brúsiť a tieto zuby majú typickú čiernu farbu.

Zuby brúsené metódou Mirai-Me

Každý zub píly ma 4 rezné hrany ktoré zabezpečujú dokonale hladký povrch rezu. Pre lepšie odvádzanie pilín sú niektoré zuby zahnuté smerom von. Vďaka tejto patentovanej technológii je možné rezanie dreva v 3 rôznych smeroch: priečne rezanie (kolmo na vlákno), pozdĺžne rezanie (rovnobežné so smerom vlákna) a diagonálne.

Tí ktorí používajú produkty s touto technológiou v záhrade a na starostlivosť o stromy, sa tešia ľahkému zaceleniu rany. Stolári sa potešia hladkému rezu bez potreby ďalšieho brúsenia.

Starostlivosť

Pílu skladujte v suchom prostredí, ideálne v puzdre. Na udržiavanie čepele v prevádzkovom stave stačí po použití pretrieť trochou oleja - zabránite korózií.

Japonské píly Silky

Silky Saws je výrobca prémiových ručných píl s viac ako 100 ročnými skúsenosťami, ako dôkaz slúži niekoľko technologických patentov v tejto oblasti. Silky vyrába širokú škálu píl na špecializované použitie a aj preto je jednou z celosvetovo uznávaných značiek. Okrem skladacích ručných píl, Silky ponúka rôzne veľké a tvarované píly až po tie najväčšie teleskopické píly dĺžky niekoľkých metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ručné pílky
Celková dĺžka noža: 145 cm
Dĺžka čepele: 65 cm
Hmotnosť: 1270 g
Materiál rukoväte: Plast
Puzdro: Plastové
Typ ocele:: SK4

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: