Sekera kálačka Prandi Splitting Maul German Type 3500 g 3.015.35.7.CH

Kód: 3.015.35.7.CH
€116,30
Skladom

Kálacia sekera s celkovou dĺžkou 90 cm a hmotnosťou hlavy 3500 g vhodná na štiepanie dreva. Kovaná sekera vyrobená z uhlíkovej ocele.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kálačka Prandi Splitting Maul German Type je ideálna na štiepanie dreva, predovšetkým väčších polien. Práca s drevom je s touto sekerou oveľa jednoduchšia vďaka extra ťažkej hlave klinovitého tvaru a dlhému pevnému porisku. Hlava sekery je vyrobená z ručne kovanej a leštenej uhlíkovej ocele C45. Hmotnosť hlavy sekery je až 3500 g. Táto kálacia sekera je kompletne kovaná a vyrobená v Taliansku.

Dlhé porisko s dĺžkou 90 cm umožňuje vyvinúť plynulý švih pri rúbaní. Porisko sekery je vyrobené z odolného dreva hickory (orechovec biely), ktoré je lakované. Hickory je jednoznačne najvhodnejším drevom na rukoväť sekery. Je tvrdé, pevné a zároveň mimoriadne odolné voči nárazom. Šnúrka na zavesenie je vyrobená z pravej kože. Puzdro na ostrie si môžete zakúpiť samostatne.

Prandi sekery

Taliansky výrobca ručne kovaných sekier a nástrojov pre prácu s drevom. Prandi vyrába sekery viac ako 50 rokov tradičným a poctivým spôsobom. Všetky sekery sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele a výrobné procesy prebiehajú výhradne na území Talianska, či už ide o kovanie, tepelné spracovanie alebo ostrenie. Pre zachovanie maximálneho štandardu podlieha každá výrobná fáza detailnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015.

Dodatočné parametre

Kategória: Štiepacie sekery a kálačky
Celková dĺžka noža: 90 cm
Dĺžka čepele: 7,5 cm
Hmotnosť: 3500 g
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: bez puzdra
Typ ocele:: 1045 (C45, XC45, 19083, S48C)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: