Okatsune 214 záhradné nožnice na živý plot - široké
Kód: KST214Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Nožnice na živý plot Okatsune 214
Profesionálne japonské záhradné nožnice (Karikomi Basami) Okatsune 214 s dĺžkou 76,5 cm sú špeciálne určené pre údržbu a tvarovanie živých plotov a japonských záhrad. Tento model je výnimočný svojím širším krkom, čo umožňuje úchop aj v prednej časti rukovätí. Profesionálni záhradníci takto dokážu nožnice ovládať jednou rukou (pravou) a rýchlo ostrihať vrchnú časť živého plotu. Zároveň slúžia aj ako bežné dlhé nožnice na živý plot a strihanie tvrdých konárov.
Drevené rukoväte dĺžky 50 cm z japonského bieleho duba absorbujú vibrácie, čo vám zabezpečí príjemný úchop a menej unavené ruky aj po dlhodobej práci. Vďaka ich dĺžke s nimi dosiahnete aj hlboko do porastu alebo pohodlne odstrihnete aj nižšie položené časti bez toho, aby ste sa museli zohýbať.
Čepele dĺžky 17,5 cm sú z vysokouhlíkovej japonskej ocele Izumo Yasugi, ktorá sa ľahko brúsi a dosahuje tvrdosť 60 - 61 HRC, vďaka čomu nožnice vydržia výnimočne dlho ostré. Poskytujú tak čistý a presný rez bez väčšej námahy. Rezná čepeľ je vždy zarovnaná s protiľahlou. Dĺžka čepelí v kombinácii s 50 cm rukoväťami zaisťuje dokonalú rovnováhu a zároveň aj dostatočnú pevnosť pre jednoduché strihanie živého plota alebo prestrihávanie konárov.
Súčasťou balenia je kožené puzdro na ochranu čepelí.
Údržba: Čepele z uhlíkovej ocele dobre držia ostrie a ľahko sa brúsia, avšak sú vysoko náchylné k hrdzaveniu. Preto je potrebné ich po použití dôkladne vyčistiť, vysušiť a pretrieť kaméliovým olejom.
UPOZORNENIE: Prosíme NEOBJEDNÁVAŤ do samoobslužných boxov, sekera sa tam vzhľadom na svoju dĺžku nezmestí. Váš balík bude dopravcom automaticky presmerovaný na iné výdajné miesto.
Záhradné nožnice Okatsune
Japonská spoločnosť Okatsune vznikla v 40-tych rokoch 20. storočia a dnes patrí medzi svetovú jednotku vo výrobe záhradníckeho náradia – nožnice na konáre, nožnice na živé ploty, bonsajové a ikebanové nožnice. Na ich výrobu využíva vysokouhlíkovú japonskú oceľ Izumo Yasugi, z ktorej sa v minulosti kovali aj japonské meče – katany. Oceľ vyniká svojou ostrosťou, tvrdosťou a odolnosťou. Náradie je špecifické červeno-bielymi rukoväťami. Táto farebná kombinácia v Japonsku symbolizuje šťastie.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Záhradné nožnice |
|---|---|
| EAN: | 4968779214003 |
| Celková dĺžka noža: | 76,5 cm |
| Dĺžka čepele: | 17,5 cm |
| Hmotnosť: | 1050 g |
| Materiál rukoväte: | Drevo |
| Puzdro: | Kožené |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
