Hubársky set so sieťkou – stredný

Kód: 2221
€49
Skladom

Stredný hubársky set obsahuje sieť na sušenie húb, hubársky nôž Opinel, puzdro na hubársky nôž a striebornú rolničku. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Stredný hubársky set so sieťkou

Hubársky set v cenovo dostupnom prevedení predstavuje zlatý stred spomedzi našich hubárskych setov. Stredný hubársky set je vhodný pre každého hubára, milovníka prírody alebo rekreačného turistu. V sete nájdete všetky užitočné nástroje, ktoré sa vám zídu pri zbere, čistení a sušení húb. Netreba zabúdať ani na opatrnosť, ktorú vám pri zbere zabezpečí zvonček na medvede. 

Vďaka tomuto vyskladanému setu nemusíte kupovať produkty samostatne a okrem toho máte všetko vybavenie za zvýhodnenú cenu.

Hubársky set obsahuje:

- sieť na sušenie (kruhová),

- hubársky nôž Opinel No.8,

- puzdro na hubársky nôž,

- zvonček na medvede – strieborný.

Závesná sieť na sušenie húb a byliniek v kruhovom tvare zabezpečuje až 8 poschodí s priemerom 56,5cm, čo poskytuje celkovú plochu sušenia viac ako 2m2. Sieť je z bokov uzatvorená a má otvory na vkladanie a vyberanie. Môžete si ju zavesiť kdekoľvek v interiéri alebo aj vonku, napríklad do záhrady alebo na balkón. Veľmi jednoducho sa s nimi manipuluje a kedykoľvek ich môžete premiestniť na iné miesto. V porovnaní s elektrickými sušičkami majú jednu obrovskú výhodu a tou je práve úspora elektrickej energie a skutočne ľahké uskladnenie, keďže celú sieť viete kompaktne zložiť (výška zloženej siete je iba 2cm). Dĺžka (výška) siete v rozloženom stave je 165 cm. Sieť dodávame v praktickom obale na zips. Sieť odporúčame prať ručne s prídavkom bežného saponátu. 

Hubársky nôž Opinel No.8 patrí k celosvetovo najpredávanejším hubárskym nožom. Ručne brúsená čepeľ vyrobená zo švédskej ocele Sandvik 12C27 má čepeľ dlhú 8,5 cm, ako stvorenú na čistenie húb. Čepeľ vyniká odolnosťou voči korózií a prakticky bezúdržbovosťou s dlhotrvajúcou ostrosťou. Zúbky na vrchnej hrane čepele slúžia na odstránenie hrubých nečistôt ako zemina alebo kamienky. Rukoväť z bukového dreva je lakovaná, čo jej dodáva ešte väčšiu odolnosť. Štetiny na očistenie húb z diviačej srsti sú pružné a výrazne uľahčujú čistenie húb. Poistka Viroblock blokuje nôž proti nechcenému otvoreniu alebo uzavretiu.

Puzdro na hubársky nôž má rozmery 16,5 x 5,5 x 2 cm.

Kovový zvonček (strieborný) slúži ako kvalitná plašička na zver, predovšetkým na medvede. Pomocou suchého zipsu je možné zavesiť zvonček prakticky kamkoľvek. Počas pohybuje spôsobuje výrazný cengot, ktorý minimalizuje riziko stretnutia so zverou. V prípade, že nebudete chcieť rolničku využívať počas celej vašej cesty, môžete si na jej spodnú časť priložiť pásik s magnetom, čím sa zamedzí zvoneniu. Pásik je súčasťou balenia.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: